• Dołącz do nas
KynoAkademia - szkolenie psów, kynoterapia/dogoterapia, fotografia
Na Laski 23, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
695-393-285
0

Brak głosów

KynoAkademia - szkolenie psów, kynoterapia/dogoterapia, fotografia

Opis: 

W KynoAkademii prowadzimy szkolenia psów (metodą pozytywną), kynoterapię / dogoterapię oraz fotografię.

SZKOLENIE PSÓW
W KynoAkademii na każdym szkoleniu psów zapewniamy miłą atmosferę w kameralnym gronie opartą na zrozumieniu i wzajemnej współpracy. Uczymy wszystkich chętnych „mowy psów" i komunikowania się z nimi ich językiem. Poprzez tę wiedzę i naukę można, nawet w trudnych sytuacjach, porozumieć się z psem
.
W KynoAkademii uczymy prawidłowej interpretacji zachowań psa by chętnie podążał za człowiekiem. Szkolenie psów metodą pozytywną nie jest oparte na wydawaniu i wymuszaniu komend czy też karceniu, lecz na nagradzaniu pożądanych zachowań psa pochwałą, zabawą, smakołykiem, dotykiem. A wtedy zespół człowiek-pies zbudowany jest na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczpieczeństwa.

KYNOTERAPIA/DOGOTERAPIA
Zespół Kynoakademi prowadzi zajecia kynoterapeutyczne/dogoterapeutyczne w zakresie:
► Spotkania z psem (SP)
Kynoterapeuta uczy dzieci prawidłowych zachowań wobec psa, polegających na zabawie, głaskaniu, wydawaniu poleceń, przemawianiu do zwierzęcia, odpoczywaniu z psem. Podopieczni przełamują lęki, stymulują rozwój zmysłów oraz pobudzają aktywność fizyczną, umysłową i emocjonalną.

► Edukacji z psem (EP)
Uczestnictwo zwierzęcia w zajęciach motywuje do nauki. Dzieci chętnie (jest to ważne szczególnie przy obniżonej percepcji wzrokowej i słuchowej) zapamiętują i przyswajają wiedzę. Zajęcia prowadzimy na podstawie scenariuszy zgodnych z programem wychowania przedszkolnego (współpracujemy z logopedami). W trakcie naszych zajęć staramy się przekazywać wiedzę dzieciom korzystając z różnych metod: Knilla, Dennisona, Dobrego Startu, Weroniki Sherborne i innych.

► Terapii z psem (TP)
Jest to zestaw ćwiczeń prowadzonych w porozumieniu ze specjalistą. Charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego uczestnika. Terapia z psem jest w pełni dokumentowana. Pracujemy z dziećmi z zespołem Aspergera, zespołem Downa, autystycznymi, z MPD, z trudnościami wymowy, wycofanych oraz z innymi schorzeniami.

Zapraszamy na nasz profil http://www.facebook.com/kynoakademia

Pozdrawiamy KynoAkademia
 

Udostępnij: