• Dołącz do nas

ZOO Gdańsk Oliwa. Warto zobaczyć!

Gdy pogoda nad morzem nie dopisuje, lub chcecie spędzić miło czas będąc w okolicach Gdańska, wpadnijcie do ZOO. Jedyne takie miejsce którego teren chyba nigdy się nie kończy! Tylu ścieżek, wzniesień, spadków, zbiorników wodnych i ilości drzew okalających zoo nigdy nie widzieliście! Na dzień dobry wita nas mini zoo dla najmłodszych i dwa piękne słonie. Niestety, jeden z nich jest zwierzęciem po-cyrkowym..ciągłe poruszanie głową i nogami przypomina jemu i nam co dzieje się ze zwierzętami w cyrku! Zwierze nieustannie ,,tańczy,, w rytm muzyki którą zapewne słyszy ciągle w swojej głowie. To daje do myślenia. Ten widok rozwala serce. Jeżeli nadal jesteś za cyrkami ze zwierzętami,patrząc na nią, dołączysz do szeregu przeciwników..

Idąc dalej alejką i mijając hipcia a także piękne żyrafy, dojdziemy do nie zapomnianego domu lwa w którym mieszkają także inne gatunki oraz nasz ulubiony ostatnio-golec piaskowy o którym pisaliśmy ostatnio :) http://twoj-zwierzak.pl/artykuly/golec-piaskowy-tak-brzydki-%C5%BCe-a%C5...

Lwi wybieg można obserowawać poprzez lunetę! A jeśli chcecie się poczuć w symbiozie z lwią rodziną, zoo oferuje przeszklony taras widokowy gdzie pośród drzew, leniwie wyleguje się król i jego świta.

Warto zatrzymać się w ptaszarni, gdzie oprócz ptaków znajdują się także płazy i gady. Można odpocząć na ławeczce i napić się kawy.

Im dalej w głąb tym piękniej! Małpiarnia, łoś z pięknymi oczami (i rogami), kangury, osiołki, tygrysy a także jedyna w swoim rodzaju- wyspa wilków! Ilości gatunków nie da się przytoczyć :) Jest także sędziwa niedźwiedzica, która urodziła się w julinkowej szkole dla cyrkowców. Warto się zatrzymać i poznać jej historię spisaną na tablicy.

ZOO jest jedyne w swoim rodzaju, zwierzęta mają czysto, a zwiedzający ogromną i relaksującą przestrzeń do zwiedzania. Minimum chodzenia to ponad 5 godzin, także warto przyjechać na otwarcie i spędzić tam cały dzień!

ZOO Gdańsk Oliwa to nie tylko piękne gatunki fauny i flory. Czeka na nas także park linowy znajdujący się nad strumykiem, most linowy a także las pełen dinozaurów!

Nudzisz się na plaży? Masz dość parawanów? Wyskocz z rodziną do gdańskiego ZOO! NIgdy go nie zapomnisz!

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak