• Dołącz do nas

Z cyklu ,,Poznaj mojego..behawiorystę,,- Akademia Szkolenia Psów ROY

Zespół ,,Akademii Szkolenia Psów ROY,, to..

Radek Zieliński – jestem dyplomowanym behawiorystą oraz szkoleniowcem psów.

Emma – 8-miesięczna, adoptowana suczka, mieszaniec średniej wielkości. Troszkę lękliwa nad czym pracujemy właściwie od momentu przybycia do nas jednak bardzo bystra i pojętna, już niebawem wystartujemy w naszych pierwszych zawodach.

Piccolo i Rysiek – kilkunastoletnie kocury, znalezione na ulicy gdy były jeszcze kociakami.

Proszę opowiedzieć nam o swojej szkole. Kiedy powstała? Jakie były Państwa początki?

Momentem przełomowym dla mnie okazała się wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt w 2007 roku. Najpierw jako wolontariusz a następnie pracownik oraz Inspektor ds. Ochrony Zwierząt przez 2 lata, z pasją i oddaniem pomagałem ratować bezdomne zwierzęta.

To właśnie w schronisku, pracując z najtrudniejszymi psami, lękliwymi, agresywnymi, nadpobudliwymi, mocno doświadczonymi przez los, zdecydowałem, że będę się zajmował ich szkoleniem oraz terapią behawioralną.

W 2009 roku zdecydowałem się wyjechać do Wielkiej Brytanii i tam kontynuować swój rozwój. Od początku zajmowałem się szkoleniem i terapią behawioralną psów problemowych a także prowadziłem hotel domowy dla psów oraz bardzo popularny w Anglii dog walking (wyprowadzanie psów na spacery).

Regularnie biorę udział w obozach szkoleniowych i seminariach na temat zachowań i szkolenia psów. Sam również miałem przyjemność prowadzić kilkukrotnie warsztaty szkoleniowe. Posiadam kwalifikacje behawiorysty, jestem członkiem stowarzyszenia behawiorystów COAPE.

Pod koniec 2015 roku zdecydowałem się na powrót do kraju. Akademia ROY jest naturalną kontynuacją tego co robiłem w Londynie. Psy to moja pasja, nie wyobrażam sobie, że mógłbym zajmować się czymkolwiek innym…

Gdzie można Państwa spotkać?

Zajęcia indywidualne odbywają się zazwyczaj w miejscu zamieszkania psa. Już wkrótce ruszamy też ze szkoleniami grupowymi, które będą się odbywały na naszym placu. Tam też będą się odbywały warsztaty tematyczne, natomiast wykłady i seminaria prowadzone są w wynajętej sali na terenie Konina.

Metody stosowane w praktyce to..

Oferuję nowoczesne, oparte na wzmocnieniu pozytywnym, efektywne szkolenie dla szczeniąt oraz psów dorosłych a także profesjonalne konsultacje dla psów sprawiających problemy behawioralne. Moje szkolenia to nie uczenie się jedynie komend. Podczas zajęć dużo rozmawiamy. Uczę opiekunów jak nawiązać więź ze swoim psem. Szacunek wobec psów oraz rozumienie ich potrzeb to podstawa tworzenia więzi. Bez tej podstawy nie wyobrażam sobie bycia opiekunem zwierzęcia oraz jego szkolenia. Psy nie są naszymi niewolnikami i nie rodzą się po to aby służyć człowiekowi. Jednak nie żyją w swoich naturalnych warunkach a w świecie ludzi, który jest niezwykle wymagający. Posłuszeństwo w szkoleniu to nauka podstawowych zachowań tak aby życie psa w naszym ludzkim świecie przebiegało harmonijnie, radośnie i jak najmniej problemowo.

Na który z kursów jest najwięcej chętnych?

W tej chwili prowadzę najwięcej konsultacji behawioralnych psów problemowych oraz zajęć indywidualnych dla szczeniąt i młodych psów z nauki podstaw posłuszeństwa.

Czy utrzymują Państwo kontakt z absolwentami szkoły?

Oczywiście, spotykamy się na spacerach, z niektórymi kursantami nawiązujemy nawet trwałe relacje przyjacielskie. Poza tym każdy klient, który ukończył u mnie szkolenie może w każdej chwili zgłosić się mailowo czy telefonicznie jeśli nurtuje go jakieś zachowanie jego psa.

Czy prowadzicie Państwo jakieś dodatkowe zajęcia?

Tak, prowadzę szkolenia dla wolontariuszy schronisk dla zwierząt a także odwiedzamy z Emmą przedszkola w ramach urozmaicenia zajęć przedszkolaków i edukowania ich z zakresu wiedzy na temat psów.

Akademia ROY to także seminaria, warsztaty, wykłady. Proszę nam przybliżyć co nieco o tych zajęciach.

Tak, można regularnie uczestniczyć w różnego rodzaju seminariach i warsztatach kynologicznych organizowanych przez nas. Są to wykłady prowadzone zarówno przeze mnie jak i znakomitych polskich specjalistów. Mieliśmy już warsztaty masażu psów oraz kurs pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. W tym roku czekają nas jeszcze warsztaty rally-obedience oraz wykłady skierowane do opiekunów psów, zwłaszcza tych początkujących. W przyszłości planujemy zapraszać również gości z zagranicy.

Plany na ten rok?

Już niebawem nasza oferta zostanie mocno rozszerzona o dodatkowe usługi ale jakie, to na razie tajemnica :) Latem zasłużony odpoczynek nad polskim morzem, które Emma zobaczy po raz pierwszy a jesienią powrót do intensywnej ale najlepszej pracy na świecie!

Dziękujemy za rozmowę i życzymy Panu Radkowi sukcesów :)

Akademia Szkolenia Psów Roy na portalu twoj-zwierzak.pl http://twoj-zwierzak.pl/list-business-map?combine=akademia+roy&title=&fi...

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak