• Dołącz do nas

8 czerwca Dniem Cyrku Bez Zwierząt!

,,Koalicja organizacji pozarządowych prowadząca kampanię „Cyrk Bez Zwierząt” ustanowiła 8 czerwca Dniem Cyrku Bez Zwierząt. Tego dnia aktywiści w całej Polsce będą trąbić przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Celem kampanii  jest wprowadzenie prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie Polski.

W niektórych państwach udało się wprowadzić ograniczenia prawne lub całkowity zakaz takich praktyk.
Również w Polsce  odbywają się protesty oraz prowadzone są działania, mające służyć zakończeniu tej nieetycznej rozrywki.

Podczas wydarzenia 8 czerwca na placu Przyjaciół Sopotu wolontariusze Fundacji będą rozdawać ulotki informujące mieszkańców jak wygląda życie zwierząt w cyrku. Będą też banery i plakaty uświadamiające mieszkańców  jak wygląda tresura zwierząt w cyrku.

Cyrk to nie miejsce dla zwierząt, co dobitnie udowodnił raport Vivy! Najczęstsze zarejestrowane nieprawidłowości to zbyt mała powierzchnia wybiegów, zaniedbania weterynaryjne, jałowe i stresujące warunki powodujące zachowania stereotypowe, zmuszanie do wykonywania nienaturalnych czynności, nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa (...)

Nie zgadzamy się na wykorzystywanie zwierząt w cyrkach!

Miejsce zwierząt, szczególnie dzikich, np. wielbłądów jest na wolności, a nie w świetle reflektorów i głośnej muzyki! Zwierzę to nie zabawka i ma swoją godność. Nie bądź obojętny, razem sprzeciwmy się wystawianiu zwierząt na ludzkie pośmiewisko! Nie uczmy dzieci przedmiotowego traktowania żywych stworzeń''

Źródło: https://www.facebook.com/events/462698147814256/?active_tab=about

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak