• Dołącz do nas

4 kwietnia Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. To szczególny dzień kiedy organizacje, fundacje i stowarzyszenia oraz media, chcą zwrócić naszą uwagę na sytuację bezdomności zwierząt w naszym kraju. 

Pierwszym faktem walki z bezdomnością jest sterylizacja i kastracja. Jedną z głównych przyczyn bezdomności jest niekontrolowane rozmnażanie zwierząt. I nie chodzi tylko o psy i koty. Również np. o króliki. Czy wiecie, że króliki to trzecie pod względem bezdomności zwierzęta w Polsce? Czy biorąc pod opiekę parkę, choć połowa właścicieli zdecyduje się na kastrację?... Niekontrolowany rozród przyczynia się do bezdomności. Bez dwóch zdań. Na szczęście świadomość właścicieli zwierząt w tym temacie jest coraz większa.  Marzec- to w wielu miastach Polski ,,miesiąc kastracji i sterylizacji,, - w klinikach weterynaryjnych można wykonać te zabiegi po bardzo atrakcyjnych cenach. 

A jak wspomagać np. schroniska, gdzie pracownicy mają pełne ręce roboty? Wolontariat! Spacery z psami, nauka chodzenia na smyczy i socjalizacja z ludźmi! Tego potrzebują zwierzaki czekające na adopcję. 

Istnieje również wspaniała akcja ,,Nie kupuj- adoptuj!,, dzięki której możemy, choć jeszcze w małym stopniu, ale zawsze, walczyć z bezdomnością! Zamiast królika, świnki czy innego małego zwierzątka ze sklepu- adoptujmy zajęczaka, gryzonia w potrzebie! A ile wyjątkowych zwierząt czeka na swojego pana/panią w schronisku? Może warto rozważyć taką myśl, przed kupnem psa lub kota?

Zbliża się okres rozliczeń, to również czas na przekazanie swojego 1 %. Można w ten sposób wspomóc wybrane fundacje/stowarzyszenia które zajmują się bezdomnością zwierząt.

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak