• Dołącz do nas

21 lipca Międzynarodowy Dzień Świnki morskiej!

Dnia 21 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świnki morskiej, w Polsce już od jakiegoś czasu jako Międzynarodowy Dzień Kawii domowej.
Świnki to urocze małe gryzonie, chętnie trzymane w naszych domach jako pupile dla dzieci. Przyjazne, łatwo się oswajają ale wymagają szczególnej opieki w tym także pokarmowej. Niewielu przyszłych właścicieli czyta przed zakupem o danym gatunku który chcą przygarnąć, a ,,porady,,w sklepach zoologicznych nie zawsze idą w parze z prawdą. Oto niektóre informacje które powinniście znać przed zakupem świnki morskiej:
-gryzonie te to zwierzęta stadne. Trzymanie jednej świnki i pozostawienie jej samej sobie jest złe. Najlepiej od razu pomyśleć o drugiej samiczce bądź chłopaku do samca ( kupowanie tej samej płci ,,grozi,, częstym rozmnażaniem się świnek)
- świnki potrzebują dobrej jakości granulatu do jedzenia ( wszystko co najlepsze w jednym kawałeczku) , stałego dostępu do siana i wody ( do której dodajemy za każdym razem witaminę C).
-klatka to minimum 100cm długości ( im większa tym lepsza)
-świnki uwielbiają ruch! Trzeba je pilnować i zabezpieczyć mieszkanie ( kable,tapety etc.)
A może zamiast kupować zwierzątko w sklepie, pomyślicie o adopcji? Tyle bezdomnych swintuszków czeka na nowe domy w Stowarzyszeniach. A może w dniu Świnek morskich, pomyślicie o kumplu dla swojego prosiaczka jedynaka?
Wszystkiego dobrego w waszym dniu Świnki

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak