• Dołącz do nas

4 października Światowy Dzień Zwierząt!

4 października Światowy Dzień Zwierząt!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt!
Co możemy sami zrobić tego dnia?
-wesprzeć wybraną fundację lub stowarzyszenie. Można się skontaktować i zapytać, co w danej chwili jest im potrzebne. Nawet mała paczuszka siana lub puszka karmy rekonwalescyjnej pomoże jakiemuś zwierzakowi w potrzebie.
-zadzonić do schroniska i również zapytać czego potrzebują. Kupienie najtańszej karmy w dyskoncie nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej dowiedzieć się czego przytulisko potrzebuje. Może nie będzie to karma a kołdra lub nowe miski?.
-może jesteś w stanie zapewnić dom tymczasowy wybranemu zwierzakowi? Wiele stowarzyszeń pęka w szwach a domów tymczasowych jest jak na lekarstwo...
-a może czas na wolontariat ? Może popołudniowy sobotni spacer w schronisku z pieskiem to dla ciebie nic, ale dla tego zwierzaka możliwość eksploracji terenu, radość i chęć do życia! Jeśli zabierzesz ze sobą dziecko, pokażesz mu jak można dbać o zwierzęta, zwłaszcza jeśli nie są własne. A światowy dzień zwierząt można obchodzić wiele dni w roku a nie tylko raz.
-nie wspierajmy cyrków ze zwierzętami! Cierpienie zwierząt nie jest rozrywką!
-reagujmy na nieludzkie traktowanie zwierząt. Wezwij policję lub straż miejską gdy widzisz, że ktoś źle traktuje zwierzę.

Wszystkim zwierzętom, zwłaszcza tym bezdomnym, bezbronnym i schroniskowym życzymy nowych kochających domów!
Na fotografii: koteczka Mia. Porzucona przez człowiek. Znaleziona w trawie. Do niej los się uśmiechnął.

Udostępnij: