• Dołącz do nas
Stajnia Pociecha
Wybrzeże Puckie 2, 03-301 Warszawa
22 870 28 28, 537 24 26 28
0

Brak głosów

Stajnia Pociecha

Opis: 

Fundacja Pociechom zlokalizowana jest przy Wybrzeżu Puckim 2 w Warszawie. Stajnia mieściła się kiedyś w Parku Skaryszewskim. Teraz wykorzystuje walory swojej nowej lokalizacji - ponad czterohektarowy teren położony w środku miasta, przy węźle komunikacyjnym na Rondzie Starzyńskiego ale zarazem wśród nadwiślańskiej zieleni. Lokalizacja ta daje Fundacji ogromne możliwości rozwoju bazy rehabilitacyjnej i rekreacyjnej. Rozbudowa Stajni i zaplecza rehabilitacyjnego, w którym odbywają się m. in. zajęcia z Integracji Sensorycznej i logopedii to priorytet Fundacji na najbliższe lata. Nieustannie zgłaszają się rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy w działaniach Fundacji widzą szansę na poprawę kondycji swoich maluchów. Potrzeby w tym zakresie są ogromne, a możliwości ograniczone. Dlatego właśnie Fundacja Pociechom kładzie nacisk na rozpropagowanie swojej kampanii dotyczącej pozyskania 1% podatku dochodowego.
Istotnym wsparciem dla rozwoju działalności rehabilitacyjnej Fundacji jest też odpłatna działalność statutowa polegająca na prowadzeniu lekcji jazdy konnej, organizacji zajęć i imprez dla osób prywatnych, (np. urodziny dla najmłodszych w stajni) szkół i przedszkoli oraz firm.

Stajnia Pociecha to miejsce otwarte. Dzięki cyklicznym spotkaniom plenerowych takim jak Hubertus, czy tematyczne pikniki rodzinne, odwiedza ją wielu mieszkańców Warszawy i okolic – nawet tych niezwiązanych z końmi. Pokazy jeździeckie, ogniska, animacje, zajęcia plastyczne i występy estradowe sprzyjają integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Nieodłącznym elementem tego rodzaju spotkań jest promowanie zdrowego stylu życia.

Hipoterapia, jazdy rekreacyjne dla zaawansowanych, lekcje na lonży oraz oprowadzanki odbywają się nawet w czasie niesprzyjającej pogody w namiocie cyrkowym o średnicy przeszło 1000 m2. To nie tylko wygoda, ale także okazja do przeżycia niezwykłej przygody – nie każdy ma bowiem możliwość jazdy w tak wyjątkowej scenerii.
W finansowaniu imprez otwartych wspierają Fundację Pociechom organy samorządowe, a przede wszystkim Miasto Stołeczne Warszawa.
Stajnia Pociecha, to miejsce, które tętni życiem o każdej porze roku.
Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Czynne w dniach: 
cały tydzień 8-20
Zakres cen: 
oprowadzanka od 15 zł, jazdy 50 zł
Informacje dodatkowe: 
Przyjmujemy rezerwacje
Zdjęcia dodatkowe: 
Udostępnij: