• Dołącz do nas

,,Oven - Baked Tradition,,- przysmaki „Tailswingers" cz.2

Liofilizowane przysmaki, dostępne w Państwa ofercie, co to takiego?

Coraz więcej ludzi karmią swoje zwierzęta liofilizowanymi przekąskami. Psy i koty uwielbiają smak i konsystencję liofilizowanego łososia, kurczaka i kaczki. Właściciele zwierząt z chorobami alergicznymi skóry zwracają się do liofilizowanego mięsa jako źródła bezpiecznego pożywienia w postacie przysmaków. Te przekąski są o wiele lepsze dla zwierząt domowych niż przetworzone smakołyki, które zawierają substancje chemiczne i a nie wiadomo co jeszcze.
Sposób wytwarzania liofilizowanych mięsnych przysmaków jest wyjątkowy tym, że woda odparowuje się bez wpływu na inne elementy. W zamkniętej kamerze świeże mięso natychmiast zamrożono do -50 stopni Celsjusza. Ponadto, pod wysokim ciśnieniem atmosferycznym, lód natychmiast staje się parą, z pominięciem fazy ciekłej. A kawałek suszonego mięsa, pozostaję pełnowartościowym kawałkiem mięsa.
Zalety tego sposobu są następujące:
a) utrzymanie  smaku i aromatu świeżego mięsa, b) utrzymanie nietkniętymi składniki i witaminy (w przeciwieństwie do sposobu podsuszania  żywności  ciepłem) i
c), nie ma potrzeby na środki konserwujące i środki barwiące.
Tym samym, przysmaki liofilizowane zachowują wszystkie swoje cenne składniki odżywcze i smak, więc nie ma wątpliwości, że pies i kot będą je kochać.
Biorąc pod uwagę powyższą informacje możemy łatwo zrozumieć, dlaczego: a) posiłki NASA są produkowane i przechowywane metodą liofilizacji. Szczególnie bardzo wrażliwe mięso z łososia najlepiej jest przechowywane i gotowe do spożycia po tym procesie, b) wiodące firmy w branży kawowej używają tej metody w celu utrzym lepszego zapachu i wszystkich cennych składników kawy i c) tak zwane Superfoods suszą się w ten sposób dla przechowywania wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych w produkcie!

Naturalne mięsne przysmaki dostępne w sklepie to?

Przysmaki dla kotów i psów „Tailswingers®” – to świeże i lekko odwodnione mięso lub filety rybne (w piecu z mniej niż 90 ° dla łagodnego odwodnienia).
Receptura przekąsek Tailswingers® równoważy zdrową żywność i satysfakcję smaku do perfekcji.  Przysmaki są wiele funkcjonalnymi i rozwiązują różnorodne potrzeby zdrowotnie, zachowawcze i żywieniowe. Wszyscy przechodzą przez najbardziej rygorystyczne testy jakości i zawsze się ze szczegółową informacją o wartości odżywczej w ich opakowaniu.
- Całkowicie bezpieczne dla zdrowia psa czy kota.
- Wysokiej jakości produkty, ponieważ zawierają mięso, które spełnia wymaganiom żywieniowym dla zwierząt domowych.
- Bezpieczne dla właścicieli, ale także dla tych, którzy spożywają je przez przypadek.
 - Brak barwników, wzmacniaczy smaku, konserwantów, cukru, zbóż.
 - O niskiej zawartości tłuszczu i soli.
- Praktyczne, przeznaczone do powtórnego zamykania opakowanie.  Dzięki temu są zawsze są świeże i nie wydzielają zapachu.
 

Jak przestawić naszego zwierzaka z karmy którą jadł dotychczas na „Oven – Baked Tradition"?

Pies czy kot, który przez dłuższy czas przyjmował jedną karmę wytwarza odpowiednie bakterie odpowiedzialne za procesy trawienne. Poszczególne szczepy bakterii są wyspecjalizowane w przetwarzaniu konkretnych składników pokarmowych. Nagłe wprowadzenie nowej karmy zaskakuje organizm, nie będący przygotowany do nowych składników, co wywołuje zmniejszenie wydajności procesów trawienia oraz biegunki. Stopniowe wprowadzenie nowej karmy, daje organizmowi psa czy kota możliwość wytworzenia wystarczającej ilości odpowiednich kultur bakterii, których miał mało, bo nie były mu wcześniej potrzebne.
Nagła zmiana pokarmu może wywołać podobne problemy układu pokarmowego u człowieka. Wiedzą o tym osoby, które delektują się egzotycznym pożywieniem podczas wypraw do odległych krajów.
 
Jak zmieniać karmę?

Zalecamy stopniowe wprowadzanie nowej karmy do diety - na początek zalecamy mieszanie karmy "nowej" ze "starą", tak aby nowa karma była mniej więcej 1/4 całej porcji. W następnych dniach możemy stopniowo zwiększać ilość "nowej" karmy w porcji. Powolne i stopniowe wprowadzanie karmy pozwoli zwierzęciu się przystosować oraz zredukować ewentualne problemy trawienne związane ze zmianą.

Informacje dotyczące karmy oraz żywienia udzieliła nam firma OPTKO ANDREI KORN

Zapraszamy na stronę sklepu obtkarma.pl
 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak