• Dołącz do nas

,,Oven – Baked Tradition,, karmy wypiekane w piecu cz.1

1. Czym różni się kanadyjska karma „Oven – Baked Tradition" od innych dostępnych na rynku? Co powoduje jej wyjątkowość?

Sekret dobrej karmy nie tylko w ilości składników odżywczych obecnych w żywności, ale także w jaki sposób są dostępne i jak skutecznie wchłaniają się organizmem przy trawieniu.W produkcji suchych karm występują różne metody przygotowania.

Zdecydowana większość suchych karm dla psów czy kotów(około 95%) produkuje się w procesie zwanym wytłaczanie (ekstruzja), która jest podobna do sposobu przygotowania "fast food". Wytłaczanie jest popularne u producentów, ponieważ jest tanim, szybkim i elastycznym procesem, co pozwala na praktycznie dowolne kombinacje składników.

Wadą tego procesu jest to, że nie dostaniesz żadnego z naturalnie występujących składników odżywczych, które są zniszczone podczas ekstruzji. Krokiety karmy muszą być napryskane tłuszczem, olejami, minerałami i witaminami.

Syntetyczne substancje odżywcze nie są tak łatwo przyswajalne przez organizm i pomimo długiego okresu trwałości są mniej trwałe przy przechowywaniu i mogą być zniszczone podczas przechowywania lub transportu. Ponadto, w procesie wytwarzania karmy suchej metodą ekstruzji, poprzez działanie wysokiej temperatury i ciśnienia, wytwarzają się nowe związki toksyczne, które mają przyrodę kancerogenną. Alternatywą jest proces pieczenia karmy w piekarniku przy niskich temperaturach. Przez ten sposób przygotowania, jest to zdrowe, smaczne, lekkostrawne jedzenie dla dobrego samopoczucia zwierzęcia.

Karma Oven-Baked Tradition produkuje się we własnej fabryce. Aby przejść od procesu otrzymania składników do ich rozdrabniania, wystarczy kilka minut. Potem idzie mieszanie składników, formowanie krokietów i pieczenie na specjalnych platformach. Piece, w których proces pieczenia jest skomputeryzowany, stwarzają też możliwości wytworzenia produktu o wiele mniej przetworzonego, bardziej aromatycznego, bez zastosowania sztucznych dosmaczaczy. Krokiety niepoddawane są działaniu wysokich temperatur i sile wielu atmosfer. Ten proces jest w 10 razy dłuższy niż ekstruzja. Dzięki temu Oven-Baked Tradition jest karmą nisko przetworzoną. Delikatniejszy, trudniejszy do wykonania na wysokim poziomie wydajności, sposób gotowania, jest zarezerwowany dla producentów, które kładą nacisk na jakość nad ilością. Pieczenie w piecu pozwala zatrzymać prawdziwe, naturalne smaki mięsa i warzyw i brązowienie lub karmelizacja daje karmie bogaty, pikantny smak i kuszący aromat. Nie ma potrzeby natryskiwać produkt końcowy tłuszczem i aromatami, oraz dodawać żadnych substancji odżywczych, aby nadrobić straty z procesu gotowania, które widzimy w ekstruzji.

Ten unikalny proces pieczenia ma jeszcze kilka zalet:

- zmienia trudne do strawienia cząsteczki "surowych" skrobi w łatwy do strawienia dekstryn,

- działa jako "prze-strawienie", powodując mniejsze napięcie na układ trawienny psa albo kota i daje większy stopień absorpcji pożywienia, prawie 100%, w porównaniu do karmy ekstruzyjnej, gdzie stopień absorbcji jest o połowie mniejszy.

- Jelito psa i kota jest krótkie; pracuje ono w najbardziej efektywny sposób, gdy jedzenie jest skoncentrowane i może być szybko strawione.

- Ważne witaminy, minerały i składniki odżywcze są następnie łatwo przyswajalne do układu pokarmowego zwierzaka.

- Próba z wodą pokazuje, że granule w żołądku psa czy kota nie będą pęczniały i długo zalegały, jak to się dzieje z karmą ekstruzyjną, w której jest dużo powietrza.

- Składniki odżywcze karmy Oven-Baked rozpuszczają się w krótkim czasie do postaci emulsji i łatwiej wchłoną się z jelita cienkiego do krwioobiegu. Dzięki temu układ pokarmowy jest mniej obciążony, a proces trawienia ułatwiony. 

2. Nie każdy wie co to znaczy ,,żywienie holistyczne,,. Proszę nam przybliżyć ten temat.

To jest filozofia lepszego żywienia, która koncentruje się na dobru zwierząt i dobrym smaku żywności. Celem holistycznego żywienia jest ułatwienie powrotu do zdrowia, wspomaganie planu naprawczego organizmu jak również zbudowanie silnej podstawy dla długoterminowych osiągnięć zdrowotnych.

Ta nowa generacja karm jest wykonana z produktów, nadających się do żywienia ludzi. Takie karmy te nie zawierają odpadów z produkcji żywności. Producenci karm holistycznych na ogół nie produkują karm weterynaryjnych lub "leczniczych".

"Lecznicze" lub weterynaryjne karmy - są pod wieloma względami po prostu chwytem marketingowym, a producenci holistycznych karm zyskują konsumenta jakością i integralnością produktów.

I wreszcie, w liniach od karm holistycznych dla zwierząt domowych zazwyczaj jest różny stosunek białka / tłuszczu / węglowodanów. Dlatego dla zwierząt domowych, które wymagają specjalnej diety, można wybrać odpowiednią dietę.

Po pierwsze, zakłada się, że jakość pasz dla zwierząt domowych będzie znacznie mniej chorych.

Holistyczne podejście koncentruje się również na:

  • zapobieganie chorobom,

  • składniki funkcjonalne stosuje się za ich wkład dla zdrowia zwierzęcia,

  • całe ziarna są bardziej naturalne niż biała mąka,

  • owoce i warzywa, które zawierają witaminy i minerały, są ważne dla zdrowia psa i kota,

  • inulina, która jest probiotykiem, lub wyciąg z juki- bardzo użyteczny składnik, to przykłady starannie dobranych składników, które dają naszej karmie Oven-Baked TraditionTM  właściwości holistyczne.

  •  

Oven-Baked TraditionTM  starannie wybrało każdy składnik, aby zaoferować zwierzętom najlepsze odżywianie!

3. Czemu karmy „Oven – Baked Tradition" są polecane dla zwierząt alergicznych?

Karmy Oven-Baked Tradition nie zawierają składników alergicznych, takich jak

Ø  GLUTEN PSZENICY: Nie ma ryzyka zanieczyszczenia glutenem (melaminą).

Ø PSZENICA: Mniejsze ryzyko alergii lub nietolerancji.

Ø KUKURYDZA : Mniejsze ryzyko alergii lub nietolerancji. Kukurydza jest trudna do strawienia i składniki odżywcze są mniej dostępne. Powoduje wzdęcie żołądka i jelit.

Ø SOJA: Mniejsze ryzyko alergii lub nietolerancji. Powoduje wzdęcie żołądka i jelit.

Ø WOŁOWINA: Twoje zwierzę nie jest narażone na BSE (choroba wściekłych krów).

Ø SZTUCZNE BARWNIKI I AROMATY: tylko naturalny smak.

Ø Nie stosuje się konserwantów BHA / BHT. Nie stosuje się etoksychina (EQ lub e). Wiele psów i kotów gwałtownie reaguje na czynniki sztuczne i chemikalia.

Oraz zdrowy sposób przygotowania sprawia że karma jest lepiej przyswajalna i lekkostrawna.

4. Mokra karma- jest tworzona w procesie gotowania na parze. Co to oznacza dla zdrowia naszych pupili?

Karma mokra „Naturest®”  - to lekkostrawne i pełnowartościowe pożywienie składające się ze smakowitego mięsa i podrobów. 

Delikatny proces gotowania na parze pozwala na zachowanie wartościowych witamin, składników mineralnych, elementów śladowych oraz protein karmy mokrej.

Bogata w taurynę i ważne aminokwasy. Przez ten proces przygotowania mamy maksymalną strawność białka w karmie > 92%.

Niska zawartość magnezu 0,03% i fosforu 0,2%, co pozwala na rozpuszczenie kamieni nerkowych.

Bogata w taurynę i ważne aminokwasy.

Brak zbóż, konserwantów, barwników i dodatków smakowych.

5. Mokra i sucha karma. Którą wybrać? A może stosować żywienie mieszane?

Wysokiej jakości sucha karma zawiera wszystkie elementy niezbędne dla zwierząt. Puszki mogą być podawane jako różnorodność lub przekąska.

Nawiasem mówiąc, istnieje przekonanie, że w puszkach i suche jedzenie powinno być od tego samego producenta. Nie ma na to podstaw naukowych, jest to chwyt reklamowy. Ważne jest żeby karma bały jakościowa.

Nie wolno nam zapominać, aby wziąć pod uwagę przy obliczaniu kalorii konserwy dzienną normę suchej karmy.

W przypadku odżywiania kotów, połączenie diety suchej i mokrej - jest to optymalna równowaga składników odżywczych i cech ekonomicznych. Połączenie diety powinna być następująca: na 1 część suchej karmy musi być 3 części karm mokrych. Ta kombinacja pozwala w pełni wykorzystać wszystkie właściwości odżywczych produktu.

 

Ciąg dalszy rozmowy z firmą OPTKO, importerem kanadyjskiej karmy dla zwierząt ,, Oven- Baked Tradition,, na temat mięsnych przekąsek dla zwierzaków i nie tylko, w kolejnej odsłonie. Zapraszamy!

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak