• Dołącz do nas

,,NIE WYPALAJ TRAW.OGIEŃ MNIE ZABIJA!''- apel Ośrodka Rehabilitacji Jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku

Dnia 11.kwietnia na funpage'u Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku przeczytaliśmy apel o nie wypalaniu traw i jego tragicznych skutkach. Chcielibyśmy, za zgodą pana Jerzego z Ośrodka Rehabilitacji Jeży "Jerzy dla Jeży" w Kłodzku, by ta informacja poszła dalej w świat. Tylko szerzenie wiedzy w tym temacie, rozmowy np. z sąsiadami, znajomymi, mogą powstrzymać wypalanie a tym samym uratować jeże i inne zwierzęta. 

,,UWAGA JEŻE!!!
Każdego roku mam nadzieję, że ten straszny proceder już się nie powtórzy. Tyle apeli, ostrzeżeń, a nawet kar pieniężnych nie jest w stanie zakończyć wypalania traw. To przestępstwo przeciwko środowisku jest cały czas tolerowane przez lokalne społeczności, bo nie uwierzę, że podpalacze nie są tam dobrze znani. Jedyna nadzieja, że podobnie jak na palących śmieci i odpady, jednostki straży pożarnej zaczną monitorować teren przy pomocy dronów.
Tylko w miniony weekend, strażacy w jednym tylko powiecie kłodzkim, interweniowali ponad 70 razy, a ile było takich interwencji w skali kraju?
Poszkodowane w ogniu jeże, czasem trafiają do ośrodka, leczenie jest długie, kosztowne i nie zawsze kończy się powodzeniem. To jednak tylko jakiś niewielki ułamek % wszystkich jeży, które ucierpią w ogniu. Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak muszą cierpieć, zanim zakończą swoje życie''

 

Więcej informacji na temat jeży, które trafiły do ORJ i udało się je wyleczyć i wypuścić na wolność a także wiele innych informacji n.t działalności Ośrodka znajdą Państwo tu https://www.facebook.com/JerzyDlaJezy/

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak