• Dołącz do nas

4 października Światowy Dzień Zwierząt!

4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt. W roku 1931 we Florencji odbyła się konferencja ekologów, na której to omawiano problem gatunków zagrożonych wyginięciem. A dzień 4 października odnosi się do wspomnień św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i ekologii. Dlatego postanowiono aby właśnie ten dzień był Dniem Zwierząt na całym świecie!

Celem święta jest przede wszystkim zmiana zachowania i nastawienia ludzi w stosunku do zwierząt domowych i gospodarskich oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat praw zwierząt. W Polsce wiele stowarzyszeń i fundacji chce zwrócić uwagę ludzi na los zwierząt w schorniskach, na porzucone i zaniedbywane zwierzęta, są organizowane różne akcje mające na celu chociażby uświadamianie ludzi co czują psy trzymane na łańcuchach, a także rozgłaśnianie hasła #niekupujadoptuj.

Może to właśnie dziś zostaniesz domem tymczasowym lub opiekunem wirtualnym? Albo zdecydujesz się na wolontariat w schronisku i będziesz wyprowadzał psiaki? Może podczas zakupów zerkniesz na opis produktu i wybierzesz ten bez oleju palmowego albo jaja z wolnego wybiegu a nie klatkowego? A może zamiast danej marki wybierzesz tę której nie ma na liście testujących na zwierzętach? Każdy, nawet najmniejszy ruch tego typu, prowadzi do zmian na rzecz dobra zwierząt!

 

 

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak