• Dołącz do nas

26 września Światowym Dniem Królika

Ucho w góre kto wie jaki dziś dzień? Marszal wie. Bo to jego dzień. I innych uszatych też. To Światowy Dzień Królika. A dlaczego? Dlatego, aby zwrócić uwagę na ich króliczy los. Czy wiecie, że króliki są trzecie pod względem bezdomności zwierzakami w Polsce? Kupowane z pseudohodwoli jako małe puchate kuleczki, wyrzucane po paru miesiącach ze względu na swoje gabaryty.. Tak, to jedna z wielu ,,przyczyn,, dla których te zwierzaki są pozbawiane domów. Kupowane pod wpływem impulsu, bez wiedzy przyszłego właścicela, rozczarowują swym rozmiarem, gdyż miniaturka dorasta do 1.5 kg, baranek francuski nawet do 2.5 kg.

Króliki to także jeden z gatunków wykorzystywanych w eksperymentach medycznych. W internecie od jakiegoś czasu bez problemu można znaleźć spis firm które nie eksperymentują na zwierzętach! Tego się trzymajmy!

Celem Dnia Królika jest szerzenie wiedzy na temat tych zajęczaków- najczęściej mylonym zwierzakiem z gryzoniem i nieodpowiednim jego żywieniem właśnie jako gryzonia. Niewiedza dotycząca karmienia często doprowadza do złego stanu zdrowia i samopoczucia co kończy się drogimi wizytami u weterynarzy, co również jest przyczyną wyrzucania króli na bruk. Na szczęście, w naszym kraju działa wiele fundacji i stowarzyszeń zajmujących się bezdomnością uszatych, służącym swą pomocą, rozpowszechniają wiedzę n.t żywienia i pielęgnacji i bardzo potrzebnej kastracji w celu niekontrolowanego rozrodu tych zwierząt.

Dzień królika powstał w Angli. Dawno temu dotał do naszego kraju i od tych chwil, tego dnia możemy liczyć na róźne wydarzenia w tym temacie, warszaty, zniżki na artykuły etc. 

Nie jest ci obojętny króliczy los? Chcesz pomóc? Możesz zostać np. domem tymczasowym, tak bardzo poszukiwanym przez stowarzyszenia królicze. A może masz dużą wiedzę n.t zajęczaków? Podziel się nią z innymi, może poprowadzisz warszaty w szkole u swojego dziecka? Razem możemy więcej!

Pamiętaj! #niekupujadoptuj a także, jeśli masz już jednego króla i myślisz o drugim przyjacielu to wiedz, że #uszatymlepiejwparze :-)

Pozdrawiamy,

ekipa twoj-zwierzak pl oraz Marszal i Ginny, adopciaki z #uszatesercawarszawy

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak