• Dołącz do nas

Śmierdząca sprawa.

Będzie dziś o baaardzo wstydliwym temacie posiadaczy czworonogów czyli o KUPIE W WIELKIM MIEŚCIE i nie tylko mieście no bo temat dotyczy mieszkańców całej Polski :) . Ja rozumiem, że czasem jest ciężko, no bo do kosza 50 metrów, czasem dalej. :) Ja rozumiem, iż nie jest to dla każdego przyjemne a dla niektórych wręcz obrzydliwe.  Ale na litość, masz psa to sprzątnij po nim! Każdy z nas uwielbia wiosne! Każdy z nas brzydzi się tego co po zimie kryje się pod śniegiem! Brr... Czemu tak trudno niektórym zakupić torebki za dosłownie grosze i wziąć sprawy/ kupy w swoje ręce? Dosłownie! Można przecie dokupić do tego specjalne łapki, nawet na wysięgniku coby nie trzeba się schylać i nadwyrężać pleców. Co jeszcze prócz wiosennych odkryć jest dla mnie obrzydliwe? Pewnie dla Was też! Kupy na chodnikach! Fuuuj! To jest serio obrzydliwe! Kurcze, ja rozumiem, że czasem spacer z kupą w torebce trwa tyle co cały spacer, że tych koszy między przystankami jest za mało i trzeba TO ze sobą nosić i nie jest to fajne, ale nie sprzątanie odchodów to jest naprawdę wiocha!

Usłyszałam kiedyś w sklepie rozmowę dwóch dziewczyn. Jedna z nich znalazłwszy przez przypadek na regale woreczki do sprzątania odchodów rzekła szczerze do drugiej, mniej wiecej tak- ,,E  widzisz to? kto to kupuje, chyba jakiś idiota! Ja nie sprzątam gó..na po moim psie, wiesz jakie on wielkie robi?! niech mi wlepiają mandaty ale ja się do gó..a nie dotknę!  - taki oto cytat, zamiast przecinków były inne słowa,,. Tak to u nas w kraju wygląda..

Istenieje kilka typów właścicieli których można spotkać wszędzie:

Typ właściwego postępowania właściciela psa- jego można poznać po tym, iż w jednej dłoni trzyma smycz, w drugiej woreczki gotowe do akcji! Czasem nonszalancko powiewiają z kieszeni z tyłu spodni. Niech wszyscy patrzą i się uczą! Brawo TY!

Typ ostentacyjny inaczej- ten właściciel z dumą rozgląda się czy ktoś patrzy jak jego pies się załatwia i z jeszcze większą dumą odchodzi z miejsca zdarzenia z wypisanym na twarzy sloganem typu -,,nic mnie to nieobchodzi,,.

Typ ,,przyczajony właściciel, ukryty pies,,- ten typ szuka zacisznej miejscóweczki dla swojego piesełka i szybciutko ucieka jak najdalej, oby nikt go nie przyłapał na tym, że nie sprząta!

Typ,, przyczajony pies, ukryty właściciel,,- to pies szuka sobie zacisznej miejscówki a właściciel ze wstydu się chowa, bo wie, że nie sprzątać po swoim psie to masakra a jeszcze się nie przełamał! Śmiało! Śmiało! to żaden wstyd!

Typ na marzyciela- gdy piesio się załatwia, właściel szuka obłoków na niebie, jednym okiem zerkając czy piesio się załatwił i myk- uciekamy.

Oj tych typów a typów, można wymieniać i wymieniać.

Słuchajcie- no weźcie się ogarnijcie, to nie jest wstyd! Każdy z nas chce mieszkać w ładnej i czystej okolicy. Dajcie przykład dzieciom, sąsiadom i kolegom! Sprzątajcie po swoich zwierzakach!

 

Pozdrawiam,

Sprzątająca po dwóch.

 

Udostępnij: 
Zdjecie główne w treści?: 
Tak