• Dołącz do nas

24.kwietnia - Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych

24.kwietnia - Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych

Dzień 24 kwietnia to Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych (NDLA) zwany również jako Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji. Dzień ten ustanowiony poprzez światową organizację walczącą z eksperymantami/testami na zwierzętach zwaną National Anti-Vivisection. Przez ONZ uznany jako dzień Upamiętnienia Zwierząt Laboratoryjnych.

Co to jest wiwisekcja?- to eksperymenty na zwierzętach. To m.in. podawanie leków, wywoływanie przeróżnych chorób, stosowanie maści, kremów, żelów, pokarmów, płynów, substancji szkodliwych. To również rozmnażanie, odbieranie zwierząt od matek.. Wszystko po to aby testować produkty, preparaty by mogły potem służyć nam, ludziom.. To tylko ułamek wymienionych ,,czynności,, na zwierzętach..

Jakie działania możemy podjąć aby walczyć w wiwisekcją? Wspierajmy firmy, które nie są zaangażowane w wymienionej wyżej praktyki. Kupujmy  świadomie! Wpierajmy społeczności  zaangażowane w tę walkę. Mnóstwo fundacji, towarzystw szuka domów dla zwierząt laboratoryjnych, uwolnionych od niedoli. To m.in świnki morskie, szczury, króliki.. Angażujmy się w kampanie społeczne, uświadamiajmy społeczność, dzielmy się wiedzą na ten temat. Każdy uświadomiony przyjaciel, znajomy to mały krok w walce z wiwisekcją..

 

 

Udostępnij: